Postitatud

Harrastusvõimlemise reklaamüritus Põlvas

18-19.septembril 2021 toimusid Põlvas Mesikäpa hallis Harrastusvõimlemise reklaampäevad.

Laupäeval, 18.septembril toimus koolituspäev kõikidele liikumisõpetajatele, kehalise kasvatuse õpetajatele, treeneritele, tantsuõpetajatele, ringijuhendajatele. Koolituspäeva juhatas sisse energilise soojendusega  Lõuna-Eesti Tantsukuninga tiitlit omav  Andre Laine.

 

Peale soojendust jätkas lektor Tatjana Tulskaja sportaeroobika treeningtunni läbiviimisega. Tund oli nii teoreetiline kui praktiline. Naisvõimlemise teoreetilise ja praktilise tunni viis läbi lektor Kai Esna, kes rääkis sissejuhatuseks naisvõimlemise ajaloost ja õpetas osalejatele selgeks ühe lihtsa liikumiskava. Koolituspäeva lõpetas lektor Olga Gogoladze akrobaatika tunniga. Lektor oli kaasa toonud palju erinevaid abistavaid vahendeid akrotunni läbiviimiseks. Mänguline metoodika tunni ülesehitusel ja harjutusvara omandamisel tegi osalejatele harjutusvara omandamise lihtsaks ja põnevaks. Tundide läbiviimisse olid kaasatud lapsed. Treenerid said lapsi juhendades paremini harjutusvara selgeks.

Koolitusel osales 34 huvilist.

Pühapäeval, 19.septembril toimus harrastusvõimlemise festival Mesikäpa hallis. Osalejaid oli kokku 200. Kõige nooremad – 6-aastased esinejad olid Saaremaalt. Festivalil osalesid rühmad Saaremaalt võimlemisklubi Pärl, Viljandist Viljandi Spordikool, Tartust võimlemisklubi Janika ja Tartu Waldorfi huvikool, Põlva Kool, Kilingi-Nõmme võimlemisklubi Githa, Spordiklubi Trefoil Tallinnas, Tantsuselts Pärliine Võrust , Jõhvi Spordikool ja Võru Tantsukeskus. Kokku oli festivalil 22 meeleolukat kava. Festivali avasõnad ütles abivallavanem Janika Usin, kes kiitis võimlejate ilusaid kostüüme ja säravaid etteasteid.

Järgmisel aastal toimub festival 23.- 26.septembril 2022 Jõgeval.