Võistlussport

Eesti Spordiselts Kalev viib igal aastal läbi väga mitmeid spordisündmusi, mis on kajastatud vastavalt spordialale nii Eesti kui ka rahvusvaheliste alaliitude kalendrites.  Eesti Spordiseltsi Kalev üheks eesmärgiks on võistlusspordi osas jätkata järjepidevuse säilitamist ja kandmist läbi traditsiooniliste suursündmuste korraldamise.

Võistlusspordi sari koosneb 11nest võistlusest, millest kolm on rahvusvahelised. Aasta alguses toimub traditsiooniliselt Paul Kerese mälestusturniir kiirmales paarisaja maletaja osavõtul Eestist ja välismaalt. Aprillis toimub rahvusvaheline Kristjan Palusalu mälestusvõistlus kreeka-rooma ja vabamaadluses üle 150ne osalejaga nii Eestist kui ka välismaalt. Juulis toimub Kalevi Suvejooks orienteerumises, millel osaleb ligi 500 orienteerujat Eestist ja naaberriikidest. Traditsiooniline Kindral Johan Laidoneri olümpiateatejooks toimub septembris Viimsi mõisapargis, kindrali kunagises kodukohas. Olümpiateatejooksul osalevad põhikooli ja gümnaasiumi õpilased, ettevõtted ja sõpruskonnad, Kaitsevägi ja Kaitseliit, kokku ligi 400 jooksjat. Võistlusspordi aasta lõppeb novembris, kui leiab aset Kalev Open lühiraja ujumises. Osalejaid on ligikaudu 300 ning üritusest võtavad osa enamik Eesti parimatest ujujatest.

Lisaks suurvõistlustele korraldab Eesti Spordiselts Kalev koostöös oma liikmesklubidega iga-aastaseid Kalevi lahtiseid meistrivõistlusi kalaspordis, koroonamängus, jalgrattaspordis, aerutamises, vibuspordis ja sõudmises.

Kalevi lahtiste meistrivõistluste korraldamise KORD

Kalevi meistrivõistluste korraldamise KORD