Postitatud

Kindral Johan Laidoneri XXII olümpiateatejooksust võttis osa 46 võistkonda

23.septembril 2021 anti Viimsi mõisa õuelt lähe XXII Kindral Laidoneri olümpiateatejooksule, mis on kutsutud looma vaimset sidet kunagiste ja tänaste põlvkondade vahel – ühendades vabaduse sõnumi olümpia-aatega. Jooks toimus traditsiooniliselt Viimsi mõisapargis – kindral Laidoneri kunagises kodus. Jooksurada kulges ühtlasi mööda Karulaugu terviserada.

Kell 14.15 tervitasid jooksjaid Kaitseväe juhataja asetäitja kindralmajor Veiko-Vello Palm ja Viimsi vallavanem Illar Lemetti.

Võistlejad asusid lähtejoonele kell 15.00. Esimese lähte said kõik Kaitseväe ja Kaitseliidu võistkonnad ning kaks minutit hiljem startisid kõik koolid ja spordiklubid/sõpruskonnad.

Kokku osales teatejooksul 46 võistkonda 346 jooksjaga, neist 200 koolinoort. Jooksul osales 5 põhikooliealiste võistkonda, 5 gümnaasiumiealiste poiste ja 4 tüdrukute võistkonda, 11 spordiklubi/sõpruskonna võistkonda ning 10 Kaitseväe/Kaitseliidu võistkonda. Lisaks osalesid ka 11 Kaitseväe/Kaitseliidu 6-liikmelist segavõistkonda.

Kaitseväe ja Kaitseliidu üldarvestuses tuli võitjaks 1. Jalaväebrigaad ajaga 16:48, teise koha saavutas Küberväejuhatus ajaga 17:00 ja kolmandaks tuli 2. Jalaväebrigaad ajaga 17:29. Lisaks toimusid ka Kaitseväe ja Kaitseliidu segavõistkondade võistlus muudetud rajal, sest antud võistlusklassis pidi võistkonda kuuluma 6 liiget. Võitjaks tuli ajaga 13:47 Kaitseliidu Põhja maakaitseringkond. Teiseks tuli Küberväejuhatus ajaga 14:16 ja kolmanda koha saavutas SP Vahipataljon ajaga 14:30.

Gümnaasiumiealiste poiste arvestuses esimesele ja üldarvestuses kolmandale kohale tuli Tallinna Reaalkool ajaga 17:02. Teisele kohale tulid ajaga 17:17 Jakob Westholmi Gümnaasiumi poisid ning kolmandaks jäi sellel korral Kadrioru Saksa Gümnaasium ajaga 18:07.

Gümnaasiumiealiste tüdrukute arvestuses võttis võidu Jakob Westholmi Gümnaasium ajaga 21:28. Teise koha sai Tallinna Reaalkool ajaga 21:33. Kolmandaks jäid nelja võistkonna arvestuses Viimsi Gümnaasiumi tüdrukud ajaga 23:04.

Põhikoolide arvestuses võitis esikoha Tallinna Reaalkooli noored ajaga 18:17. Teise koha saavutas Viimsi Kool ajaga 20:32 ning kolmanda koha Püünsi Kool ajaga 24:44.

Spordikoolide/korporatsioonide/sõpruskondade arvestuses saavutas esikoha CFC Jaak Mae Suusakooli I võistkond ajaga 18:18. Teiseks tuli Haabneeme Kooli õpetajate võistkond ajaga 20:37 ning kolmanda koha saavutas sõpruskond Viimsi Sport ajaga 20:43.

Iga võistlusklassi I, II ja III kohale tulnud võistkonna liikmeid autasustati medaliga. Võistlusklassi võitjat autasustati karikaga.

Eraldi arvestus käis ka kiireima ringi jooksmises. Sellel korral jooksid parima ringiaja 1. Jalaväebrigaadi jooksjad Edward Henno, Valeri Moissejev, Olavi Laisarv ja Ragnar Rooba ajaga 8:13. Kiireima ringi võistlejatele pani eriauhinna välja Kaitseliit.

Johan Laidoneri Olümpiateatejooksu selleaastaseks üldvõitjaks tuli 1.Jalaväebrigaadi võistkond  koosseisus Uku Leipalu, Kaur Kristjan Anton, Marko Moorits, Geir Trsitan Anton, Edward Henno, Valeri Moissejev, Olavi Laisarv ja Ragnar Rooba. Teatejooksu üldarvestuse kiireimat võistkonda autasustati rändkarikaga.

Olümpiateatejooksu korraldavad traditsiooniliselt Eesti Spordiselts Kalev, Kindral Johan Laidoneri Selts, Eesti Kaitsevägi ja Viimsi vald.