Kindral Johan Laidoneri olümpiateatejooks

Eesti Vabadussõja juht, kindral Johan Laidoner oli aastatel 1924-1931 Eesti Olümpiakomitee abiesimees, juhtides viimasel neljal aastal ka Eesti Spordi Keskliidu tööd. 1931-1934 täitis ta EOK esimehe kohustusi. 1934. a. sai kindral Johan Laidonerist EOK esimees. Üheksa aastat rahvusliku olümpiakomitee tegevust juhtinud Johan Laidoner viis Eesti olümpiavõistkonna 1936. aasta Berliini mängude suurvõitudeni.

Olümpiamängud kannavad endas rahuaadet, Eesti väejuht sümboliseerib vabaduseaadet. Rahu ja vabadus on teineteisest lahutamatud. Kumbagi ei saada kingitusena, vaid nende nimel tuleb pingutada.

Kindrali mälestusele ja olümpia-aatele pühendatud teatejooks on kutsutud looma vaimset sidet kunagiste ja tänaste põlvede vahel. Kindral Johan Laidoneri olümpiateatejooksule on oodatud koolinoored, üliõpilased, kaitseväelased, kaitseliitlased, noorkotkad, spordiklubid ja firmad, et võisteldes proovile panna oma sportlik visadus ja tahtejõud.

Alates 2000 aastast igal sügisel, septembrikuu neljandal neljapäeval (esimestel aastatel septembrikuu kolmandal laupäeval), on Eesti Spordiselts Kalev koos Kindral Johan Laidoneri Seltsi ja Eesti Olümpiakomiteega korraldanud olümpiateatejooksu, mille algus on kindrali koduõuel Viimsi mõisas.

Teatejooks toimub kuues erinevas vanuseklassis – kaitseväe/kaitseliidu võistkonnad, põhikoolid/noorkotkad-kodutütred/skaudid-gaidid, gümnaasiumid (eraldi poiste ja tüdrukute võistkonnad), spordiklubid/kõrgkoolid/sõpruskonnad, korporatsioonid-üliõpilasseltsid ning ettevõtted. Võistlustest osavõtt on võistkondadele tasuta. Võistlustel osalevad 8- ja 6-liikmelised võistkonnad.

KONTAKT

Eesti Spordiselts Kalev

Staadioni 3, 10132 Tallinn

e-mail: laidoner@eestikalev.ee 

www.eestikalev.ee