Rahvusvaheline kiirmaleturniir „MEENUTADES PAUL KEREST“

Eestimaale ja Eesti malele palju kuulsust ja rahvusvahelist tuntust toonud kalevlane Paul Keres sündis 7. jaanuaril 1916 a. Narvas.

Eesti Spordiselts Kalev on hoidnud meie Eesti suurkuju ja XX sajandi sportlaseks valitud Paul Kerese mälestust ikoonilise staatuse saanud kiirmaleturniiri korraldamisega. Miks ikoonilise tähendusega? Selle tähenduse on andnud turniirile Paul Keres ise – oma saavutustega ja ausa mängu eeskujuga. Paul Kerese nimi mitte ainult malemaailmas, vaid kogu spordiüldsuses ei ole minevikuhämarustes kustumas, vaid särab eredalt ning näitab ausa mängu eeskujul valgust tulevikku.

Selle kinnituseks olgu kiirmaleturniirile  Paul Kerese mälestust tunnustama tulnud maailma TOP 20 maletajat, palju rahvusvahelisi suurmeistreid nii meie kodusest Eestist kui ka välismaalt. Tippmaletajate hulgas on olnud nii valitsevaid maailmameistreid, kui ka eksmaailmameistreid loetelus Boris Spassky, Anatoli Karpov, Garry Kasparov, Alexander Halifman, Alexei Shirov … ja vaatamata tõsiasjale, et turniiri auhinnafond koosneb mõnest tuhandest eurost ning võistlustel osalemise kulud on enamjaolt võistleja enda kanda.

Sellega on kiirmaleturniir “Meenutades Paul Kerest” leidnud endale väärilise positsiooni rahvusvahelise malespordi kalendris ja on tippsündmuseks meie Eesti Maleliidu spordiaasta võistluste hulgas.

KONTAKT

Eesti Spordiselts Kalev

Staadioni 3, 10132 Tallinn

e-mail: keres@eestikalev.ee

www.eestikalev.ee