Postitatud

XXI Kindral Johan Laidoneri olümpiateatejooks – TULEMUSED!

24.septembril 2020 anti Viimsi mõisa õuelt lähe XXI Kindral Laidoneri olümpiateatejooksule, mis on kutsutud looma vaimset sidet kunagiste ja tänaste põlvkondade vahel – ühendades vabaduse sõnumi olümpia-aatega. Jooks toimus traditsiooniliselt Viimsi mõisapargis – kindral Laidoneri kunagises kodus. Jooksurada kulges ühtlasi mööda Karulaugu terviserada.

Kell 14.15 tervitasid jooksjaid Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem, Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa ja Viimsi vallavanem Illar Lemetti.

Võistlejad asusid lähtejoonele kell 15.00. Esimese lähte said kõik Kaitseväe ja Kaitseliidu võistkonnad ning kaks minutit hiljem startisid kõik koolid ja spordiklubid/sõpruskonnad.

Kokku osales teatejooksul 38 võistkonda 292 jooksjaga, neist 184 koolinoort. Jooksul osales 7 põhikooliealiste võistkonda, 6 gümnaasiumiealiste poiste ja 3 tüdrukute võistkonda, 7 spordiklubi/sõpruskonna võistkonda ning 9 Kaitseväe/Kaitseliidu võistkonda. Lisaks osalesid ka 6 Kaitseväe/Kaitseliidu 6-liikmelist segavõistkonda.

Kaitseväe ja Kaitseliidu üldarvestuses tuli võitjaks 2. Jalaväebrigaad ajaga 16:42, teise koha saavutas SP Vahipataljon ajaga 16:53 ja kolmandaks tuli Küberväejuhatus ajaga 17:29. Lisaks toimusid ka Kaitseväe ja Kaitseliidu segavõistkondade võistlus muudetud rajal, sest antud võistlusklassis pidi võistkonda kuuluma 6 liiget. Võitjaks tuli ajaga 13:37 2.Jalaväebrigaad. Teiseks tuli SP Vahipataljon ajaga 14:30 ja kolmanda koha saavutas Küberväejuhatus ajaga 14:30.

Gümnaasiumiealiste poiste arvestuses esimesele ja üldarvestuses teisele kohale tuli Tallinna Reaalkool ajaga 16:44. Teisele kohale tulid ajaga 17:13 Kadrioru Saksa Gümnaasiumi poisid ning kolmandaks jäi sellel korral Viimsi gümnaasium ajaga 17:42.

Gümnaasiumiealiste tüdrukute arvestuses võttis võidu Jakob Westholmi Gümnaasium ajaga 20:42. Teise koha sai Tallinna Reaalkool ajaga 20:47. Kolmandaks jäid kolme võistkonna arvestuses Viimsi Gümnaasiumi tüdrukud ajaga 24:41.

Põhikoolide arvestuses võitis esikoha Tallinna Reaalkooli noorkotkad ajaga 18:08. Teise koha saavutas Jakob Westholmi Gümnaasium ajaga 18:18 ning kolmanda koha Haabneeme Kooli I võistkond ajaga 19:39.

Spordikoolide/korporatsioonide/sõpruskondade arvestuses saavutas esikoha CFC Jaak Mae Suusakooli I võistkond ajaga 19:14. Teiseks tuli sõpruskond Viimsi Sport ajaga 19:34 ning kolmanda koha saavutas Haabneeme Kooli õpetajate võistkond ajaga 19:46.

Iga võistlusklassi I, II ja III kohale tulnud võistkonna liikmeid autasustati medaliga. Võistlusklassi võitjat autasustati karikaga.

Eraldi arvestus käis ka kiireima ringi jooksmises. Sellel korral jooksid parima ringiaja Tallinna Reaalkooli jooksjad Kaspar Päärson, Karl Gustav Jurtchenko, Andreas Laksberg, Marten Kelement. Kiireima ringi võistlejatele pani eriauhinna välja Kaitseliit.

Johan Laidoneri Olümpiateatejooksu selleaastaseks üldvõitjaks tuli 2.Jalaväebrigaadi võistkond  koosseisus Robin Kristofer Kalme, Hugo Rebane, Rasmus Luik, Olgerd Putškov, Benjamin Olisah, Sander Valt, Aleksander Karl Simovart ja Thomas Sebastian Tolgu. Teatejooksu üldarvestuse kiireimat võistkonda autasustati rändkarikaga.

Olümpiateatejooksu korraldavad traditsiooniliselt Eesti Spordiselts Kalev, Kindral Johan Laidoneri Selts, Eesti Kaitsevägi ja Viimsi vald.

Tulemuste juures saab iga võistkond vaadata videot finišist ja alla laadida diplomi.

Võistlus toimub Viimsi mõisas: Mõisa tee 1, Viimsi, 74001 Harju maakond.

Võistkondade kogunemine kell 13.30.

Võistkondade kohapeal registreerimine lõpeb kell 14.00.

Võistluste avamine Viimsi mõisa peahoone ees kell 14.15.

REGISTREERIMINE

Võistkondade eelregistreerimine 18.septembrini 2020.

Võistkondade nimeline ülesandmine 23.septembrini 2020. Nimelisel ülesandmisel palume märkida võistkonna nimi, võistlusklass, osalejate nimed teatejärjekorras, võistkonna esindaja nimi ja kontaktandmed.

Registreerida saab telefonil 615 4280 või e-posti teel laidoner@eestikalev.ee.

Võistkondade lõplik registreerimine lõpeb 1 tund enne võistluste algust, mil saab teatada ka muudatustest ülesandmistes. NB! Peale 14.00 enam osalejate nimedes ja teatejärjekorras muudatusi teha ei saa!

Registreerimisleht

AUTASUSTAMINE

Iga võistlusklassi I, II ja III kohale tulnud võistkonna liikmeid autasustatakse medaliga. Võistlusklassi võitjat autasustatakse karikaga. Teatejooksu üldarvestuse kiireimat võistkonda autasustatakse rändkarikaga. Kiireima ringi (4x750m) võistlejatele eriauhind.

ARSTLIK KONTROLL

Jooksu korraldajad ei kanna vastutust osalevate võistlejate tervisliku seisundi eest. Võistluse korraldajad kindlustavad meditsiinilise teeninduse võistluse ajal. Riietus vastavalt ilmale!

KORRALDAJAD

Eesti Spordiselts Kalev, Kindral Johan Laidoneri Selts, Eesti Kaitsevägi, Kaitseliit, Viimsi vald