Postitatud

XIX Tallinna Võimlemispidu „Need värvid“

3. juunil toimus Pirita Spordikeskuses 19. Tallinna Võimlemispidu «Need värvid», kus astus üles 2227 võimlejat üle kogu Eesti. Noorimad osalejad olid kõigest pooleaastased beebid koos emmedega-issidega ning eakamateks üle 70-aastased daamid. Võimlemispeol osales 366 beebit ja väikelast koos vanematega, 320 mudilast ehk lasteaialast, 612 koolilast, 310 naist, 68 poissi ja meest, 142 rahvatantsijat, 142 juhendajat ning 267 võimlejat klubist Piruett. Esindatud olid võimlejad Tallinnast ja Harjumaalt, samuti külalised Rapla-, Pärnu-, Järva- ja Ida-Virumaalt. Kokku esitati võimlemispeol 9 kava, mis olid inspireeritud erinevatest emotsioonidest ehk värvidest. Nii said tuhanded pealtvaatajad näha rõõmul, kurbusel, hirmul ja paljudel teistel emotsioonidel põhinevaid kavasid.

«Võimlejate arv on aasta-aastalt kasvanud ning tänavu astus staadionil üles 300 osalejat rohkem kui mullu. Piltlikult öeldes nägime me pühapäeval Pirital võimlemas terve Otepää linna jagu inimesi, mis annab kinnitust, et harrastusvõimlemine on eestlaste seas jätkuvalt populaarne,» sõnas võimlemispeo projektijuht Lembe Laas.

Lastekaitsepäevale pühendatud Tallinna võimlemispidu toimus 19. korda ning teeb vabariigi 100. sünnipäeva puhul sügava kummarduse Eestile ning siin elavatele lastele. Kavadest leidis mitmeid isamaalisi sümboleid ja värve, sh moodustasid võimlejad staadionile ka EV100 kujundi.

«Tänavuse võimlemispeo ideekavand oli inspireeritud emotsioonidest ehk meie elule andvatest värvidest,» sõnas pealavastaja Avelin Kalvik. «Võimlemine kui selline on korraga nii emotsioonide väljendusviis kui nende looja ning üldjuhul seostame oma tundeid erinevate värvidega. Esitlusele tulnud kavad olidki täis palju värve ehk emotsioone, mida soovime edasi anda ka pealtvaatajatele.»

Pidu päädis ühise, selle aasta võimlemispeo nimelise kavaga “Need värvid”, mida esitasid kõik 2227 tänavusel võimlemispeol osalejat.

Pidu on järelvaadatav – https://sport.postimees.ee/4495096/jarelvaadatav-tallinna-voimlemispeol-osales-otepaa-linna-jagu-inimesi?utm_source&utm_medium=button_article&utm_content&utm_campaign=fb_social

 

 

Foto: Taavi Sepp