Postitatud

XIX Tallinna võimlemispeo seminar

Tallinna võimlemispeo karussell on taas hoo sisse saanud! 20.jaanuaril 2018 toimus Põhja Spordihoones võimlemispeo seminar, kus osales 120 treenerit peamiselt Tallinnast ja Harjumaalt. Võimlemiskavasid käidi õppimas aga ka Raplamaalt, Pärnumaalt, Järvamaalt ja Ida-Virumaalt.

Võimlemiskavad on tulemas kõikidele vanuseastemetele alates beebidest kuni daamideni välja, lisaks ootame peole taas rahvatantsijaid. Pidu on ka EV100 programmis.

Võimlemispeole ootame taas ca 2000 võimlejat ja tantsijat. Pealavastaja  Avelin Kalviku sõnul paneb antud võimlemispeo ideekavand lapsi ja täiskasvanuid läbi liikumise vaatama enda sisse ning aitab neil sõnastada ja mõista, mis toimub nende sees. Võimlemine on suurepäraseks ja turvaliseks tunnetega toimetuleku viisiks, kasutades selleks eeskätt oma keha. Iga kavaga antakse edasi ühe tuntud emotsiooni varjundeid ning kava lõpus kujuneb ka joonisesse vastav emotsioon. Iga emotsiooniga seostub vastav värv, mida kasutatakse võimlejate riietuses. Lavastus kulmineerub ideega, et meis kõigis on olemas “Need värvid”, isegi kui kõik tundub olevat hall ja nukker. Kuid vaadates enese sisse, tundes iseennast, leiame need värvid/tunded enda seest üles ning koos sõprade abiga näeme halli kõrval ka rõõmsaid värve.