Postitatud

Nurgakivi panek Kalevi Spordimajale

Neljapäeval, 8.oktoobril 2020 toimus pidulik nurgakivi panek Kalevi Spordimajale. Spordimaja hakkab teenindama 2021. aasta lõpus I etapis valmivat sporditaristut ja külastajaid. Kalevi Keskstaadioni rekonstrueerimise I etapis valmivad areen 9 908 pealtvaataja kohaga, 1800 m2 sporti teenindavat pinda, tuletorn, Rahva Rada puudutavad kergliiklusteed  ja seda 7,4 hektaril linna keskmes.

Nurgakivi paneku tseremoonial osalesid Kultuurministeeriumi spordi asekantsler Tarvi Pürn, Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev, Eesti Spordiseltsi Kalev juhatuse liige Aleksander Tammert, Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse esindaja Andi Einaste, Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa, Jalgpalliklubi Tallinna Kalev spordidirektor Joel Lindpere, Tallinna Kalevi Kergejõustikukooli direktor Mikk Meerents, Eesti Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi, hoone projekteerinud AS Resand ja ehitaja Ehitus5ECO OÜ esindajad.

 

   

01.02.2017 avasid kultuuriminister, Tallinna linnapea ja Spordiseltsi president Kalevi Keskstaadioni teenekas ajalooraamatus uue peatüki, mis päädis kolmepoolse koostöö ja rahastusmeetmega. See peatükk räägib meile kuidas 2021. aasta lõpuks valmib Kalevi Keskstaadioni rekonstrueerimise I etapi järel uues kuues tänapäeva nõuetele vastav multifunktsionaalne staadion, mis saab üheks tõmbekeskuseks teiste seas Eesti spordi-, vabaaja- ja kultuurisündmustele. Teostatud saab ka Tallinna linna aastate tagune algatus luua tervele ja liikuvale Eesti rahvale Rahva Rada. Meie üheks rahvuslikuks sümboliks olev rahvatants ja Tantsupidu jätkab oma traditsiooni tähtajatult meile juba 67 aastat harjumuspärases kohas olevas kantsis – Kalevi Keskstaadionil.

   

Kalevi Keskstaadion valmis 1955. aastal ning selle ehitamisel lõi kaasa palju vabatahtlikke kalevlasi. Kalevlaste endi keskel ja kalevlaste käte toel on staadionist saanud aegade jooksul sümbol, mis on platvormiks olnud paljudele üleriigilistele ja rahvusvahelistele võistlustele ja kultuuriüritustele.