Postitatud

47. Kalevi Suvejooks orienteerumises 17.-18.07.2021 Vetlas

Kalevi Suvejooks on vanim järjepidevalt toimuv orienteerumisvõistlus Eestis.

Oli suur rõõm näha Suvejooksu ESS Kalevi 120-nda juubeliaastat tähistavas võistluskalendris!

 

Sel aastal toimus traditsiooniliselt Põhja-Eestis toimuv orienteerumisvõistlus Kõrvemaal Vetlas.

Esimesel päeval toimus võistlus eraldistardist, kus võistlejad lähetati rajale 2 minutiste vahedega. Teisel päeval toimus põnev jälitusvõistlus, kus rajale saadi vastavalt esimesel päeval võidetud edusekunditele konkurendi ees. Selle tulemusena toimus metsas mees-mehe ja naine-naise vastu võitlus, kus nii mõneski võistlusklassis selgus parim alles finishijoonel.

 

Tänavune kuum ilm võistlejaid ei hellitanud. Neil oli raske! Et seda natuke leevendada, olime metsa viinud mitmeid joogipunkte, kus sai end distantsi vältel kosutada.

Samuti oli lõpus kõigile ette nähtud spordijook Sakult ning ka jahutuseks jäätisetops Premialt.

Vihma tuli ka ja seda lausa paduvihma ja äikesetormina, aga õnneks olid selleks hetkeks võistlejaid juba lahkumas või koduteel.

 

Osavõtjate arvult jäime tänavu mõnevõrra varasematele aastatele alla. Kui tavaliselt oleme rihtinud 500 osaleja piiri, siis seekord piirdusime ligi 350 orienteerujaga. Oma suure pitseri jättis sellele kindlasti Covid pandeemia. Paljud kevadel ja varasuvel toimuma pidanud üritused on lükkunud üksteise otsa suve teise poole nädalavahetustele. Seega oli palju konkureerivaid üritusi (nt. ka WRC etapp Lõuna-Eestist). Samuti jäid seekord täielikult tulemata külalised välismaalt. Ilmselt on reisipiirangud ja välismaalaste ettevaatlikus siin põhjuseks.

 

Sellele vaatamata läks selleaastane ESS Kalevi Suvejooks vägagi korda. Oleme osalejatelt saanud ainult kiitvaid hinnanguid ja tagasisidet.

Eraldi tahaks tänada meie suurepäraseid toetajaid, ilma kelleta meie auhinnalaud ei olnuks nii rikkalik: Saku Õlletehas, Unique Hotels, Skizze, Premia jäätis, Cha teed ja Nike jooksusussid.

 

Tulemused ja fotod on leitavad lisatud linkidelt:

https://suvejooks.ee/suvejooks/index.php/et/2020-et/tulemused-2021

https://suvejooks.ee/suvejooks/index.php/et/2020-et/fotod-2021

 

Suured tänud veelkord LSF Pronoking Team’ile võistluste korralduse eest ja juba vähem kui aasta pärast kohtume 48-ndal ESS Kalevi Suvejooksul!