Postitatud

XX Kindral Johan Laidoneri olümpiateatejooksust võttis osa rekordarv koolinoori

3.oktoobril 2019 anti Viimsi mõisa õuelt lähe XX Kindral Laidoneri olümpiateatejooksule, mis on kutsutud looma vaimset sidet kunagiste ja tänaste põlvkondade vahel – ühendades vabaduse sõnumi olümpia-aatega. Jooks toimus traditsiooniliselt Viimsi mõisapargis – kindral Laidoneri kunagises kodus. Jooksurada kulgeb ühtlasi mööda Karulaugu terviserada.

Kell 14.15 tervitasid jooksjaid Kaitseväe juhataja asetäitja kindralmajor Indrek Sirel, Viimsi vallavanem Laine Randjärv ja Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa.

Võistlejad asusid lähtejoonele kell 15.00. Esimese lähte said kõik Kaitseväe ja Kaitseliidu võistkonnad ning kaks minutit hiljem startisid kõik koolid ja spordiklubid/sõpruskonnad.

Kokku osales teatejooksul 47 võistkonda 358 jooksjaga, neist 208 koolinoort. Jooksul osales 13 põhikooliealiste võistkonda, 5 gümnaasiumiealiste poiste ja 3 tüdrukute võistkonda, 7 spordiklubi/sõpruskonna võistkonda ning 10 Kaitseväe/Kaitseliidu võistkonda. Lisaks osalesid ka 9 Kaitseväe/Kaitseliidu 6-liikmelist segavõistkonda.

Kaitseväe ja Kaitseliidu üldarvestuses tuli võitjaks Küberväejuhatus ajaga 16:41, teise koha saavutas 2.jalaväebrigaad ajaga 17:19 ja kolmandaks tuli Kaitseväe Akadeemia sõdurid ajaga 17:20.

Lisaks toimusid ka Kaitseväe ja Kaitseliidu segavõistkondade võistlus muudetud rajal, sest antud võistlusklassis pidi võistkonda kuuluma 6 liiget. Võitjaks tuli ajaga 14:14 Küberväejuhatus. Teiseks tuli SP Vahipataljon ajaga 14:19 ja kolmanda koha saavutas Kaitseliidu Tartu Malev ajaga 14:21.

Gümnaasiumiealiste poiste arvestuses esimesele ja üldarvestuses teisele kohale tuli Tallinna Reaalkool ajaga 16:52. Teisele kohale tulid ajaga 18:05 Kadrioru Saksa Gümnaasiumi poisid ning kolmandaks jäi sellel korral Jakob Westholmi Gümnaasium ajaga 18:16.

Gümnaasiumiealiste tüdrukute arvestuses võttis võidu Jakob Westholmi Gümnaasium ajaga 21:27. Teise koha sai Tallinna Reaalkool ajaga 21:53. Kolmandaks jäid kolme võistkonna arvestuses Loksa Gümnaasiumi tüdrukud ajaga 25:03.

Põhikoolide arvestuses võitis esikoha Tallinna Reaalkooli noorkotkad ajaga 18:36. Teise koha saavutas Jakob Westholmi Gümnaasium ajaga 18:55 ning kolmanda koha Haabneeme Kooli 8.klassi poisid ajaga 19:52.

Spordikoolide/korporatsioonide/sõpruskondade arvestuses saavutas esikoha CFC Jaak Mae Suusakooli I võistkond ajaga 18.24. Teiseks tuli Sisekaitseakadeemia võistkond ajaga 19:26 ning kolmanda koha saavutas Viimsi Sport sõpruskond ajaga 20:28.

Iga võistlusklassi I, II ja III kohale tulnud võistkonna liikmeid autasustati medaliga. Võistlusklassi võitjat autasustati karikaga.

Eraldi arvestus käis ka kiireima ringi jooksmises. Sellel korral jooksid parima ringiaja Küberväejuhatuse teise ringi jooksjad Marius Šitkauskas, Märt Riso, Rasmus Kisel, Kauri Kõiv. Kiireima ringi võistlejatele pani eriauhinna välja Kaitseliit.

Johan Laidoneri Olümpiateatejooksu selleaastaseks üldvõitjaks tuli Küberväejuhatuse võistkond koosseisus Johannes Theodor Kollist, Jaan Hansen, Allar Soo, Marius Šitkauskas, Märt Riso, Rasmus Kisel, Kauri Kõiv. Teatejooksu üldarvestuse kiireimat võistkonda autasustati rändkarikaga.

Olümpiateatejooksu korraldavad traditsiooniliselt Kindral Johan Laidoneri Selts, Eesti Spordiselts Kalev, Eesti Kaitsevägi ja Viimsi vald.

SUURED TÄNUD KÕIGILE OSALEJATELE JA KAASKORRALDAJATELE!

Fotod: Kaitsevägi

AEG JA KOHT

Võistlus toimub neljapäeval, 3. oktoobril 2019 Viimsi mõisas: Mõisa tee 1, Viimsi, 74001 Harju maakond.

Võistkondade kogunemine kell 13.30.

Võistkondade kohapeal registreerimine lõpeb kell 14.00.

Võistluste avamine Viimsi mõisa peahoone ees kell 14.15.

REGISTREERIMINE

Võistkondade eelregistreerimine 27.septembrini 2019.

Võistkondade nimeline ülesandmine 1.oktoobrini 2019. Nimelisel ülesandmisel palume märkida võistkonna nimi, võistlusklass, osalejate nimed teatejärjekorras, võistkonna esindaja nimi ja kontaktandmed.

Registreerida saab telefonil 615 4280 või e-posti teel laidoner@eestikalev.ee.

Registreerimisleht

Võistkondade lõplik registreerimine lõpeb 1 tund enne võistluste algust, mil saab teatada ka muudatustest ülesandmistes.

NB! Peale 14.00 enam osalejate nimedes ja teatejärjekorras muudatusi teha ei saa!

AUTASUSTAMINE

Iga võistlusklassi I, II ja III kohale tulnud võistkonna liikmeid autasustatakse medaliga. Võistlusklassi võitjat autasustatakse karikaga. Teatejooksu üldarvestuse kiireimat võistkonda autasustatakse rändkarikaga. Kiireima ringi (4x750m) võistlejatele eriauhind.

ARSTLIK KONTROLL

Jooksu korraldajad ei kanna vastutust osalevate võistlejate tervisliku seisundi eest. Võistluse korraldajad kindlustavad meditsiinilise teeninduse võistluse ajal. Riietus vastavalt ilmale!

KORRALDAJAD

Eesti Spordiselts Kalev, Kindral Johan Laidoneri Selts, Eesti Kaitsevägi, Kaitseliit, Viimsi vald

TULE OSALEMA!

EESTI VABADUSSÕJA JUHT, KINDRAL JOHAN LAIDONER

oli aastatel 1924-1931 Eesti Olümpiakomitee abiesimees, juhtides viimasel neljal aastal ka Eesti Spordi Keskliidu tööd. 1931-1934 täitis ta EOK esimehe kohustusi. 1934. a. sai kindral Johan Laidonerist EOK esimees. Üheksa aastat rahvusliku olümpiakomitee tegevust juhtinud Johan Laidoner viis Eesti olümpiavõistkonna 1936. aasta Berliini mängude suurvõitudeni. Olümpiamängud kannavad endas rahuaadet, Eesti väejuht sümboliseerib vabaduseaadet. Rahu ja vabadus on teineteisest lahutamatud. Kumbagi ei saada kingitusena, vaid nende nimel tuleb pingutada. Kindrali mälestusele ja olümpia -aatele pühendatud teatejooks on kutsutud looma vaimset sidet kunagiste ja tänaste põlvede vahel.