Postitatud

XIX kindral Johan Laidoneri olümpiateatejooks – TULEMUSED

27.septembril 2018 korraldas Eesti Spordiselts Kalev koostöös Eesti Kaitseväe, Viimsi Valla ja Kindral Johan Laidoneri Seltsiga järjekorras juba 19nda Kindral Johan Laidoneri Olümpiateatejooksu. Üldvõit läks esmakordselt sõpruskonnad/korporatsioonid/spordiklubid võistlusklassi esindajatele!

Tormituult trotsides kogunesid 27. septembril Viimsi mõisa esisele platsile 41 võistkonda.

Võisteldi kaitseväe ja kaitseliidu, põhikooliealiste, gümnaasiumiealiste poiste, gümnaasiumiealiste tüdrukute ja sõpruskonnad/korporatsioonid/spordiklubide võistlusklassides. Võistlusmaaks oli kaheksaliikmelistele võistkondadele 3 km ning iga vahetuse jooksja läbis ca 650 – 750m. Selleaastane rada oli võrreldes eelnevaga muutunud. Nimelt pikendati raja pikkust nii, et ühel ringil  toimus neli vahetust ja läbiti tavapärase nelja ringi asemel kaks.

Kaitseväe ja Kaitseliidu üldarvestuses tuli võitjaks Küberväejuhatus ajaga 17:13, teise koha saavutas Sp/Vahipataljon ajaga 17:18 ja kolmandaks tuli 2. Jalaväebrigaad ajaga 17:37.

Lisaks toimusid ka Kaitseväe ja Kaitseliidu segavõistkondade võistlus muudetud rajal, sest antud võistlusklassis pidi võistkonda kuuluma 6 liiget. Võitjaks tuli ajaga 14:04 2.Jalaväebrigaadi võistkond, kes võitis teiseks tulnud Mereväe võistkonda 20 sekundiga, aeg 14:24. Mereväe võistkond omakorda võitis kolmandaks tulnud KVÜÕA võistkonda 4 sekundiga, aeg 14:28.

Sõpruskonnad/korporatsioonid/spordiklubid võistlusklassi arvestuses tulid võitjateks võistkond Jooksusõbrad ajaga 17:08, teise koha saavutasid Sisekaitseakadeemia võistlejad ajaga 18:32 ning kolmandaks tuli CFC Jaak Mae Suusakooli I võistkond ajaga 20:28.

Gümnaasiumiealiste poiste arvestuses esimesele ja üldarvestuses seitsmendale kohale tuli Jakob Westholmi Gümnaasiumi noormehed ajaga 17:57. Teisele kohale tulid ajaga 19:29 Loksa ja Kuusalu koolide ühendmeeskond ning kolmandaks jäi sellel korral Eesti Merekool ajaga 20:34.

Gümnaasiumiealiste tüdrukute arvestuses võttis võidu Loksa ja Kiili koolide ühendvõistkond ajaga 23:52.

Põhikoolide arvestuses võttis võidu Loksa Põhikool ajaga 20:32, edestades teiseks tulnud Haabneeme Kooli I võistkonda 4 sekundiga, aeg 20:36. Kolmanda koha saavutas Haabneeme Kooli II võistkond ajaga 23:49.

Eraldi arvestus käis ka kiireima ringi jooksmises. Sellel korral jooksis parima ringiaja SP/Vahipataljon, kes suutis teisel ringil joosta nelja vahetusega välja aja 8:24.

Kindral Johan Laidoneri Olümpiateatejooksu selleaastaseks üldvõitjaks tuli Jooksusõprade võistkond, kes viis koju ka rändkarika. Antud ürituse ajaloos ei ole kunagi võitnud rändkarikat sõpruskonnad/korporatsioonid/spordiklubide võistlusklassi võistkond.

Fotod: Eesti Kaitsevägi

Eesti Spordiselts Kalev koostöös Eesti Kaitseväe ja Kindral Johan Laidoneri Seltsiga korraldab järjekorras juba 19ndat korda Kindral Johan Laidoneri Olümpiateatejooksu. Võistlus leiab aset 27. septembril algusega kell 15.00. Osalema ootame rohkem kui 400 võistlejat!

Selle aastase võistluse teeb eriliseks see, et oleme muutnud rada! Kui eelmistel aastatel on võistkonnad jooksnud ühel ringil kaks vahetust, siis sellel aastal tänu uue terviseraja valmimisele saab joosta ühel ringil neli vahetust. Igas võistkonnas on 8 liiget ning kokku läbitakse ca 6km. Vahetusala pikkuseks on 650-750m.