Postitatud

Kalevi 45. Suvejooks

30.06 – 01.07.2018 toimus Eesti Spordiseltsi Kalev ja LSF PT koostöös järjekorras juba 45. Kalevi Suvejooks. Kahepäevane võistlus toimus Oruveskil ning võistlusel osales ligi 400 orienteerumissõpra.

Osalejaid oli kohale tulnud 5 riigist ning mõõtu võeti kokku 39 vanuseklassis. Kalevi Suvejooksu muudab unikaalseks asjaolu, et kahepäevase võistluse teisele päevale starditakse viitstardis esimesel päeval välja võideldud ajaliste vahedega.

Meeste põhiklassis M21A domineerisid Saue Tammede klubi liikmed. Kindla võidu võttis kahe päeva kokkuvõttes Peeter Pihl (Saue Tammed). Talle järgnesid Andreas Kraas (Saue Tammed) ning Kiur Erik Eensaar (Tartu OK Ilves). Kaotust kogunes vastavalt 5 minutit ja 40 sekund ning 21 minutit ja 05 sekundit. Väga napilt jäi poodiumilahingus neljandaks Jürgen Einpalu (Saue Tammed), kes kaotas kolmandale kohale vaid 13 sekundit. Naiste põhiklassis N21A näitas parimat minekut Venemaa esindaja Anastasia Pashuto (Orienta Ski-o), kes edestas Eesti konkurente Kirsti Rebane (Saue Tammed) ja Maris Terno (Saue Tammed) vastavalt 3 minuti ja 11 sekundi ning 7 minuti ja 45 sekundiga.

Kõige rohkem osalejaid kohale meelitanud klubi oli Saue Tammed (31 sportlast) ning suurima osalejate arvuga vanuseklassiks oli M75 (14 osalejat).

Kõikide vanuseklasside lõpuprotokollid on nähtavad võistluse kodulehel www.suvejooks.ee ja pilte autasustamisest on võmalik vaadata siin https://photos.app.goo.gl/ZaeD1qnTzSAc7Zdb8.

Järgmine Suvejooks leiab aset Aegviidu piirkonnas.