Postitatud

Algas rahvusvaheline mälestusturniir “Meenutades Paul Kerest”

Eile sai Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses alguse XXX rahvusvaheline mälestusturniir “Meenutades Paul Kerest”. Reedel, turniiri esimesel päeval toimus 78 osalejaga välkmaleturniir, mille võitis Ukraina suurmeister Juri Kuzubov 8 punktiga 9st. Talle järgnes Saksamaa suurmeister Daniel Fridman 8 ja Venemaa suurmeister Maxim Novik 7 punktiga. Kõik tulemused on leitavad http://chess-results.com/tnr576813.aspx?lan=1&art=1&rd=9.

Laupäeval ja pühapäeval toimub kahepäevane kiirmaleturniir, millest võtab osa 88 maletajat kaheksast riigist – Eesti kõrval on esindatud Inglismaa, Saksamaa, Venemaa, Ukraina, Soome, Leedu ja Läti maletajad.

Otseülekanded on jälgitavad – https://chess24.com/en/watch/live-tournaments/keres-memorial-2021/

Tulemused – http://chess-results.com/tnr576814.aspx?lan=1&art=0

 

“Oli soov tähistada malelegendi Paul Kerese juubelit väärika turniiriga. Kuigi see ei õnnestunud esimesel katsel jaanuaris, siis nüüd septembris saab võistlus ikkagi teoks. Eesti Spordiseltsil Kalev koostöös Eesti Maleliiduga on väga hea meel, et saab oma traditsioonilist turniiri korraldada järgides ettenähtud reegleid spordisündmuste korraldamisel. Tänavu on tegemist juubeliturniiriga, mis toimub kolmekümnendat korda,” selgitas Eesti Spordiseltsi Kalev tegevjuht Aleksander Tammert.